Erhan Genç

Yazı İşleri Müdürü

  Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Eskişehir’de, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Bir müddet Yozgat’ta sınıf öğretmenliği yaptı. Yazarlık hayatına bu dönemde yerel bir gazetede yazdığı köşe yazılarıyla başlamıştır. Çilek Ağacı, Mavi Minibüs ve Şimdilik Havadisler Bunlar adında üç hikâye, Bir Masa Yetiyor Bana adında bir röportaj kitabı bulunan Genç’in hikâyeleri Türk Edebiyatı, Dergâh, Post Öykü, Mahalle Mektebi, Karahindiba, Hece Öykü ile Türk Dili dergilerinde yayımlanmıştır. Evli ve iki kız babası olan yazar, Türk Edebiyatı dergisinde yazı işleri müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

İbrahim Öztürkçü

Yazı İşleri Müdürü

    1980 yılında Van’da doğdu. İlköğrenimini memleketinde, orta öğrenimini ise Gaziantep’te tamamladı. Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakül­tesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl başladığı Eski Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans çalışmasını 2004 yılında tamamladı. Doktora çalışmasına İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde devam etmektedir.

   Kitap çalışmaları: Kültür ve Edebiyatımızda İlkler ve Enler (2009), Şemseddin Sami’den Emsâl-Özdeyişler (2010); Abdullah Paşa’nın Balkan Harbi Hâtıratı (2012); Abdülhamid’in Âhı-Süleyman Nazif İttihat ve Terakki’yi Anlatıyor (2014), Feridun Kandemir’in Rıza Tevfik’in İtirafları: Hayatı-Felsefesi-Şiirleri (2013), Berlin Caddelerinden Necid Çöllerine Mehmed Âkif (2016), Edebiyat Mahkemesinde Mehmed Âkif-Safahât/Birinci Kitap Tartışmaları (2017), Kara Bir Gün: Aziz Hüdâi Akdemir’in Hâtıraları-İstanbul Nasıl İşgal Edildi?) (2017), Midhat Cemal Kuntay’ın Fatih ve Fetih: Fatih Sultan Mehmet (2018).

(212) 527 50 32

Tel: (212) 526 16 15

       

Fax: (212) 513 77 49

~

Divanyolu Caddesi, Nu: 14, Sultanahmet / İstanbul

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle

Hakkımızda       Türk Edebiyatı Dergisi      Genç Sanat       Kitaplar       Etkinlik       Basında Biz       Abonelik