XD CINEMA

Varsayılan URL
 
 
Türkiye Rüyası (Dream of Turkey), Türkiye nin eşsiz tarihi, doğal güzellikleri, dini renkleri ve mitleriyle 7D sinema deneyimi...
Açıklama
Türk Edebiyatı Vakfı İktisadi İşletmesinin, Sultanahmet de bulunan vakıf binasının bir salonuna, yeni bir sinema yatırımı yapılmıştır. Sinemamızın içeriği, 7 boyutlu görsel bir şölen ile Türkiye’nin 20 ayrı noktasındaki, tarihi ve kültürel dokunun tanıtımı olup, 26 kişilik hareketli platform ile sunulmuş bir sinevizyon gösterimidir.
Biz bu projeye “Dream of Turkey” adını verdik. Hedeflediğimiz; ziyaretçilerimizin keyifli zaman geçirmesini sağlarken, 10 dk. sürecek Bu kısa rüyanın, hem Türk Turizmine, hem de Türk Turizmine emek vermiş herkese kazanç sağlanmasıdır. 
Emeğin, sanatın ve teknolojinin birleştiği görsel bir şölen.
 
 
As a Foundation of Turkish Literature, We have made a new investment to a lounge of our Foundation building located in Sultanahmet as a nice looking cinema hall in order to run 7-D cinevision displays to tourists who are visiting our country.
We have named this project as “Dream Of Turkey “.
Our mission is to publicize historical and cultural texture of Turkey located in different 20 locations of our country as well as to have them spend a great time when they watch on such a visual feast which will take them about 10 minutes period.
You will observe how this hall is better than other similar and after combining labour, art and technology how it was transformed into a visual feast .

Impressum
DREAM OF TURKEY
10 minutes, 2 contents, 1 magical adventure

XD Cinama Sultanahmet
VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön