DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu "Tiyatroda Yerlilik Asalettir" başlıklı bir konuşma yapacak...Bu haftaki Çarşamba Sohbeti'nde, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu "Tiyatroda Yerlilik Asalettir" başlıklı bir konuşma yapacak...

Davetlisiniz.

 

SALİH EFİLOĞLU KİMDİR?

1956 yılında Ordu ili Akkuş ilçesinde doğdu. Orta ve yüksek eğitimini İstanbul’da tamamladı. Memuriyet hayatına öğretmen olarak başladı. Milli Eğitim ve Sağlık bakanlığına bağlı kurumlarda görev yaptı. 1995 yılında Bolu İl Kültür Müdürlüğü görevine ataması yapıldı. 1998-2003 yıllarında Kastamonu İl Kültür Müdürü olarak görev yaptı. 2003-2006 yıllarında 2.nci kez Bolu İl Kültür Turizm Müdürü olarak ataması yapıldı. Eylül 2006 yılında Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görevlendirildi. Salih EFİLOĞLU, meslek hayatında ulusal ve uluslar arası seviyede çeşitli sempozyumların yanında Türk Dünyası günleri, Türk Dünyası Sanatçılar buluşması gibi çeşitli programlar gerçekleştirdi. Bu nedenle kendisine Azerbaycan Vektör Üniversitesi şura kararıyla Türk Dünyası ile Türkiye arasında “Bir Gönül Köprüsü” oluşturması adına Fahri Doktora verildi. Görevi sırasında gerçekleştirdiği Programları Avrupa ile buluşturması nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından 2010 yılında “Dünya kültürüne üstün hizmet ALTIN MADALYA ve BERATI’na layık görüldü. 2009 yılında TÜREB tarafından yılın Turizm Bürokratı seçildi. Ayrıca meslek hayatında sanata ve kültüre katkısını göz önünde bulunduran ve Doktorasını tamamladığı Avrupa Fen Bilimleri ve Avrupa Üniversitesi şurası; Doktora ünvanının Onursal Profesörlüğe yükseltilmesine karar vermiştir. Basıma hazır, ERGENE-SUYA SENFONİ Sinan ve Selim adında 3 eseri bulunmaktadır. Efiloğlu, Ağustos 2015 tahinde İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü görevine getirilmiştir.

 

Sohbet Başlama Saati: 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön