DUYURU

Ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz!Yalnız yaşayan ve katı kuralları olan bir ağır ceza hakiminin karar vermek durumunda olduğu bir dava karşısındaki dönüşümünü anlatan ‘Reis Bey’ oyunu, İBB Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenmeye devam ediyor. Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı eser, merhametle yüzleşme bağlamında derin detaylar içeriyor. “Her insanın içinde aynı anda bir hâkim, bir savcı ve bir avukat vardır ve hayatın akışı sırasında rastladığı her türlü olayda bunlardan biri harekete geçer; hüküm verir, suçlar ya da savunmaya geçer” diyen oyunun yönetmenliğini Şükrü Türen üsteleniyor. 

 

VİCDAN HESAPLAŞMASI

 

İdama mahkum ettiği bir gencin ‘Ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz’ sözleri kulaklarından hiç silinmeyen ağır ceza hakiminin vicdan hesaplaşması olan “Reis Bey’in yönetmeni Türen, tiyatronun sadece hoşça vakit geçirmek için bir yer olmadığını söylüyor. Türen “Reis Bey’in iç hesaplaşmalarına insanların şahitlik etmesini istiyorum” diyor. Reis Bey’de Berrin Koper, Caner Bilginer, Ceysu Aygen başta olmak üzere çok sayıda oyuncu rol alıyor.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön